Przejdź do treści
1
2
Przejdź do stopki

Akademia z Okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Treść

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto patriotyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918r. Jest to dzień szczególny, przypominający nam nie tylko radość z odzyskanej wolności, ale też tę powszechną prawdę, że wolność nie jest czymś trwałym danym raz na zawsze.. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia    z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Odświętnie ubrani uczniowie  z samodzielnie wykonanymi biało-czerwonymi kotylionami na piersi, najpierw odśpiewali wspólnie Hymn Polski, a następnie z zaciekawieniem oglądali przygotowane na tą okazję widowisko.

Montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie z  klas 3,7,8 oraz Zuchy  pod opieką      p. Marii Tokarczyk i p.  Krzysztofa Maczugi .

Akademia była dla uczniów nie tylko wspaniałą lekcją historii, ale też okazją do wysłuchania wielu znanych każdemu Polakowi pieśni patriotycznych. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły z nauczycielami.

47211