Dziś są imieniny:

Aktualności


Wyjście w góry 2014


Zabawa andrzejkowa 2013[Galeria zdjęć]


Konkurs kolęd


Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs kolęd dla dzieci z klas 0-III. Do rywalizacji zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kokuszce. Dzieci zaprezentowały kolędy i pastorałki polskie. Jury konkursowe pod przewodnictwem pani dyrektor Marii Marmuszewskiej wyłoniło zwyciezców:

I miejsce

          Miłosz Cieślikiewicz - Kokuszka
          Joanna Gardoń - Kosarzyska
          Jakub Szwala - Wiechomla Wielka
          Patrycja Bołoz - Wierchomla Wielka

II miejsce

          Marta Bołoz - przedszkole
          Julia Stencel - oddział "0"
          Maja Tokarczyk - klasa III
          Zuzanna Tokarczyk
          Bołoz Martyna

III miejsce

          Gabriela Żywczak - oddział "0"
          Wiktoria Smutek - oddział "0"
          Karolina Wojciechowska - Kokuszka
          Aleksandra Lisowska - Kosarzyska
          Maciej Diakow
          Marianna Sztuczka


Dzień Babci i Dziadka 2014


Dzień Babci i Dziadka 2014

W dniu 25 stycznia 2014r w Szkole Podstawowej w Wierchomli Wielkiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. To już szkolna tradycja, że dla swoich babć i dziadków występują najmłodsi uczniowie tej szkoły, począwszy od oddziału przedszkolnego, oddziału „0” a skończywszy na klasach I-III. W tym roku ci najmniejsi zaprezentowali w strojach regionalnych wiersze, piosenki i specjalnie opracowane tańce, natomiast uczniowie klas I-III program misterium o narodzeniu Pana Jezusa.

Na uroczystość przybyło wielu seniorów, bo prawie 90 osób, którym niezwykle spodobały się występy ich wnuków i prawnuków. Całość uświetnił występ zespołu „Dolina Popradu” działającego na terenie Gminy Piwniczna-Zdrój. Zaprezentowali kolędy i pastorałki Czarnych Górali, nie pomijając również wesołych przyśpiewek i tańców. Dyrektor szkoły Maria Marmuszewska gorąco podziękowała seniorom za przybycie a także uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy, która wpisuje się w program wspierania i rozwijania najcenniejszych wartości wśród dzieci i młodzieży jakimi są: budzenie szacunku dla osób starszych oraz kultywowanie tradycji. [Galeria zdjęć]


Spotkanie ze Skrzypaczem


W dniu 24 stycznia 2014r uczniowie nasi zostali zaproszeni na niezwykły koncert skrzypcowy- artysta grający na co dzień w Orkiestrze Kameralnej AUKSO w Tychach, pan Bartłomiej Bunio zagrał dla naszych dzieci. Pokazał jakie możliwości muzyczne mają skrzypce i zaciekawił, a być może podsunął dzieciom pomysł na rozwijanie pasji.


Ślubowanie I klasy 2013/2014


Ślubowanie I klasy 2013/2014

W dniu 14 stycznia 2014r. uczniowie klasy I i ich wychowawca, pani Monika Tokarczyk, mieli swój najważniejszy dzień w szkole: ślubowanie. Podczas specjalnej akademii, do której starannie się przygotowali , opowiedzieli o swoich pierwszych dniach w szkole podstawowej, a także o prawach i obowiązkach ucznia. Pełni uśmiechu i radości, z iskrą humoru zaśpiewali i zatańczyli. Złożyli ślubowanie, które przyjęła pani dyrektor Maria Marmuszewska. Gratulujemy! [Galeria zdjęć]

Uczniowie klasy I:

Diakow Maciej
Gardoń Oliwia
Szwala Jakub
Stec Alicja
Pulit Mateusz
Stolarczyk Mateusz
Zembura Janusz
Zieliński Arkadiusz
Żywaczak Aleksandra

Obietnica zuchowa

W dniu 14 stycznia 2014r. nowo powstała w naszej szkole Gromada Zuchowa złożyła obietnicę zuchową. 1 NOWOSĄDECKĄ GROMADĘ ZUCHOWĄ „SPRYTNE WIEWIÓRKI” prowadzi pani Maria Tokarczyk, nauczycielka opiekująca się oddziałem przedszkolaków. Zachęciła do aktywnego działania w harcerstwie grupkę dzieci z klas II-IV.

Obietnica zucha

Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha

Prawo zucha

1.   Zuch kocha Boga i Polskę.

2.   Zuch jest dzielny.

3.   Zuch mówi prawdę.

4.   Zuch pamięta o swoich obowiązkach.

5.   Wszystkim jest z zuchem dobrze.

6.   Zuch stara się być coraz lepszy.


Jasełka - Wigilia Szkolna


Wigilia 2013

W dniu 20 grudnia 2013r. odbyła się uroczysta akademia – jasełka w wykonaniu uczniów klas I –III przygotowanych pod kierunkiem pań: Moniki Tokarczyk, Renaty Wnęk, Anety Kościółek. Przedstawiono historię o narodzeniu Pana Jezusa wraz z niezwykłą oprawą muzyczną. Dodatkowo zaprezentowali się uczestnicy przeglądu kolęd w Piwnicznej – Zdroju ( wśród nich Jakub Szwala wraz ze swoim tatą) oraz najmniejsze przedszkolaki. Po akademii Pani Dyrektor złożyła uczniom, nauczycielom i rodzicom świąteczne życzenia i wszyscy połamali się opłatkiem. Na koniec w świetlicy szkolnej zjedliśmy barszcz z uszkami i zaśpiewaliśmy kolędy. W świątecznych nastrojach udaliśmy się do swoich domów. [Galeria zdjęć]


Niech się spełnią świąteczne życzenia,
te łatwe i trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i te małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,
niech się spełnią w Nowym Roku!

życzą Dyrektor i Grono Pedagogiczne.


Piękniejsza szkoła


Nowe Szatnie

Od kilku dni nasi uczniowie mogą korzystać z nowych szatni wykonanych na zamówienie przez jedną ze starosądeckich firm meblarskich. Nowy nabytek to prezent od amerykańskiej fundacji charytatywnej. Podarowali nam dość dużą kwotę pieniędzy, dzięki której zostały zamówione i wykonane szafy przesuwne. Efekt prac jest niesamowity, zrobiło się bardziej kolorowo, ładniej i ciekawiej.

Za ten piękny dar serdecznie dziękujemy sponsorom! [Galeria zdjęć]


Polecane strony

banner_6latek_malopolska banner_6latek_malopolska